Rejestracja

Harmonogram

Aktualności

Kontakt

 

WAGC Polska

Cykl turniejów golfowych World Amateur Golfers Championship stanowi eliminację do Handicapowych Mistrzostw Świata w golfie. W 2016 roku, odbędzie się 14 turniejów eliminacji w Polsce, jedna w Hiszpanii oraz krajowy finał.

Rejestracja

Właśnie zapadła bardzo istotna decyzja RUSZAMY z golfowymi turniejami WAGC! (poprzednia informacja o odwołaniu jest już nieważna).

Pierwsze turnieje odbędą się już w najbliższych weekend 23 maja Mazury Golf & Country Club, Olsztyn i 24 maja w Tokary Golf Club, Przodkowo !
We wtorek po południu zostaną opublikowane zasady rywalizacji sportowej. Zapewniamy, że model organizacyjny turnieju zapewni spełnienie wszystkich warunków bezpieczeństwa związanych z epidemią.

Jednocześnie przypominamy o konieczności wnoszenia opłat za uczestnictwo w turnieju za pomocą przelewu na konto, który jest warunkiem dopuszczenia graczy do uczestnictwa w turnieju.

Szanowni! Zgodnie z panującą sytuacją epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie nas wszystkich na bieżąco wprowadzamy modyfikacje do kalendarza eliminacji WAGC Race To Mexico 2020. Przygotowujemy formułę organizacji turniejów eliminacyjnych tak, by zapewnić wszystkim uczestnikom poczucie bezpieczeństwa i komfort gry. Kalendarz aktualizujemy na bieżąco i jest dostępny w zakładce REJESTRACJA Do zobaczenia na polach - mamy nadzieję - już wkrótce!
Luksusowe kluby golfowe. Bogata kultura. Silne dziedzictwo. Światowej sławy kuchnia. Przyjacielscy ludzie. Najlepsze pola golfowe. Spektakularne widoki. To tylko kilka słow, które podsumowują to, czego można oczekiwać od golfa w Meksyku. To właśnie tutaj, na półwyspie Jukatan, odbędzie się Światowy Finał World Amateur Golfers Championship 2020!

Z prawie 30 milionami turystów odwiedzających kraj każdego roku, jest to jedno z najlepszych miejsc na wakacje i golfa na świecie.Długa lista wybitnych projektantów pól golfowych oraz naturalnym piękno, czynią Meksyk wyjątkowym miejscem do gry. Znajduje się tu 225 pól golfowych, zlokalizowanych praktycznie we wszystkich zakątkach kraju. Chociaż 40% z nich znajduje się w popularnym otoczeniu słońca i morza, reszta pól jest niezwykle różnorodna, dzięki czemu każdy golfista znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wszyscy oglądamy największe ligi golfowe: PGA, European Tour, Challenge Tour. Czy rywalizację na Światowym Finale WAGC można porównać do największych turniejów golfowych?
Andrzej Person: Oglądałem wiele turniejów zawodowych, z tymi najważniejszymi wielkoszlemowymi: The Open, PGA Championship, Ryder Cup czy WGC na czele. Dlatego na Borneo podczas mistrzostw WAGC starałem się śledzić nie tylko grę, ale i organizację tych zawodów. Wróciłem pod wielkim wrażeniem. Znakomita organizacja, świetna logistyka, transport, zakwaterowanie, przygotowanie pola – to wszystko zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Oczywiście – poziom gry w takiej imprezie musi być adekwatny do umiejętności. Nikt przecież nie spodziewa się podczas WAGC wyników poniżej par brutto. Na tym polega system HCP, żeby wyrównywać szansę różnych poziomów gry. Dlatego format tych mistrzostw jest tak ciekawy.