Rejestracja

Harmonogram

Aktualności

Kontakt

 

WAGC Polska

Cykl turniejów golfowych World Amateur Golfers Championship stanowi eliminację do Handicapowych Mistrzostw Świata w golfie. W 2016 roku, odbędzie się 14 turniejów eliminacji w Polsce, jedna w Hiszpanii oraz krajowy finał.

Rejestracja
Już od weekendu poprzedzającego tegoroczny World Amateur Golfers Championship, który miał miejsce w dniach 23-25 sierpnia 2018 r. zaobserwować można było wzmożony ruch na polach golfowych Modry Las i Binowo Park. W taki sposób duża część uczestników wydłużyła dni treningowe planowane na wtorek i środę. W taki sposób budowała się też atmosfera największego i najbardziej prestiżowego cyklu turniejów golfowych w Polsce.

Dziewiętnasta edycja WAGC za nami! Poznaliśmy reprezentację Polski na światowy finał w Malezji.
Przez pierwsze dwa dni każdy z uczestników rozegrał po jednej rundzie na każdym z pól finałowych - Binowo Park Golf Club i Modry Las Golf Resort. Po dwóch rundach nastąpił tzw. CUT i tylko połowa najlepszych graczy, w każdej z sześciu grup handicapowych, awansowała do finałowej rundy w Binowie. Przejście CUT było pierwszym celem sportowym większości graczy. Oczekiwanie by znaleźć się na liście wyników nad linią odcinającą tych, którzy nie mogli już zagrać w trzeciej rundzie było bardzo emocjonujące dla sporej grupy uczestników.

Ale największe emocje przyniosła oczywiście runda finałowa podczas której pytanie - kto zostanie zwycięzcą - ważyło się do końcowych uderzeń.
W grupie handicapowej 6 - 10 nie udało się wyłonić najlepszego golfisty po 3 rundach i 54 rozegranych dołkach. O zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Stanęli do niej Tomasz Mach i Bogdan Maciończyk. Na pierwszym dołku dogrywki był remis więc jej uczestnicy powędrowali na tee nr 9. Tomasz Mach drugim uderzeniem z rough znalazł się niedaleko flagi, około 3 metrów od dołka. Piłka Bogdana Maciończyka leżała za fairway’em około 100 metrów od greenu. Niestety zabrakło mu już chyba koncentracji i piłeczka golfowa wylądowała w wodzie. Takiej straty nie był już w stanie odrobić i tym samym zwycięzcą został Tomasz Mach. Zwycięzcami w pozostałych grupach zostali:
grupa hcp 26 - 36 Jacek Lebiocki
grupa hcp 21 - 25 Natalia Bussa
grupa hcp 16 - 20 Rafał Pietraszyński
grupa hcp 11 - 15 Mikołaj Pobereszko
grupa hcp do 5 Filip Płaszczykowski

Dzień wcześniej wyłoniono zwycięzcę kategorii Celebrities. Wygrał Mariusz Czerkawski, który po zaciętej dwudniowej rywalizacji pokonał Jerzego Dudka i Piotra Kruszczyńskiego. W tej kategorii grali również Krzysztof Materna, Piotr Gąsowski, Tomasz Iwan, Michał Ligocki, Mateusz Ligocki, Robert Rozmus, Mikołaj Grabowski, Szymon Ziółkowski i Klaudiusz Sevkovic.
Również w piątek wyłoniono najlepszych w rywalizacji Komu Group WAGC Challenge organizowanej w tym roku po raz pierwszy. Do klasyfikacji liczono łączny wynik z dwóch rund z ¾ handicapu. Zwyciężył Filip Płaszczykowski, drugi był Tomasz Mach, a na trzeciej pozycji Michał Muchajer. Zwycięstwem tym Filip Płaszczykowski zapewnił sobie wyjazd do Malezji, ale później okazało się, że zarówno Filip jak i Tomasz Mach wygrali swoje grupy handicapowe w WAGC, więc bilet do Malezji powędrował w ręce trzeciego w tej klasyfikacji Michała Muchajera.
Wszyscy uczestnicy podkreślali wspaniałą atmosferę jaka panowała podczas turnieju i już zapowiedzieli udział w walce o awans do finału WAGC 2019. A będzie to jubileuszowa 20 edycja tego cyklu turniejów.

Pierwsze eliminacje WAGC 2019 odbędą się w marcu przyszłego roku w Abu Dhabi. Serdecznie zapraszamy do udziału, a tegorocznym zwycięzcom i jednocześnie reprezentantom Polski na światowym finale World Amateur Golfers Championship w Malezji życzymy sportowych sukcesów!

Galeria zdjęć z I dnia Finału WAGC 2018 -> TUTAJ
Galeria zdjęć z II dnia Finału WAGC 2018 -> TUTAJ

Pełne wyniki Finału WAGC 2018 -> TUTAJ